Ekran System kullanıcı eylemlerini kaydeden akıllı video kayıt sistemidir. Sunucularınızda, local ve uzaktan oturumların tümünü eş zamanlı olarak kayıtlı videolara ait dizinler oluşturur. Ağınızda bulunan tüm bilgisayarların ekranlarında, ileri düzey ekran görüntüsü alma tekniği ile her eylemin kaydını kolayca edinebilirsiniz. Etkin pencerelerin değişimi, yazma ve mouse’un kullanımını da içerecen her türlü kullanıcı eylemi kaydedilir. Denetlenen veri güvenlik denetimi ve analiz için Ekran System Server’a gönderilir ya da ağ bağlantısı yoksa Client önbelleği üzerinde bağlantı sağlanana kadar depolanır. Client’ın güvenlik denetimi aralığını hassasiyetiniz doğrultusunda her saniye ya da her mouse tıklamasında olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Özel Protected Mode ile Client’ın çalışmasını ve denetlenen verinin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

Ekran System’in size getirileri

Oluşturulan dizinler sayesinde herhangi bir şüpheli aktiviteyi tespit etmek için saatlerce video izlemek zorunda kalmaz, anahtar kelime arama özelliği ile ilgili işlemlere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ekran System’in evrensel ekran kayıt sistemi ile her kullanıcıya ait tüm işlemleri kayıt edebilirsiniz. Windows tabanlı tüm altyapıları evrensel bir şekilde kapsar. Ekran System, her türlü ağ protokolü, uygulama ve aktif dizine dahil olan ve olmayan tüm kullanıcılar için ve sunucu ve istemciler üzerinde uygun bir şekilde çalışır. Aktif dizin entegrasyonu ile ayrıca bir kullanıcı veri tabanı oluşturmanıza gerek kalmaz, mevcut yapıyı aynı şekilde işletmeye devam eder. Uyarıları yapılandırdığınız takdirde, şüpheli eylemi içeren zaman dilimini bulmak için harcadığınız zamanı azaltır ve olay gerçekleştiği an kontrol eder. Geniş kapsamlı olarak hukuki düzenlemelere göre uyarlanabilir Bulunduğu kulvarda en düşük maliyetli bir çözümdür.

İstemciler

Ekran System Clients sunucu ve masaüstü cihazlarda yerel ve uzaktan oturumlar için Windows, Linux ve Citrix kullanan cihazlarda güvenliği denetler. Etkin pencerelerin değişimi, yazma ve mouse’un kullanımını da içerecen her türlü kullanıcı eylemi kaydedilir. Denetlenen veri güvenlik denetimi ve analiz için Ekran System Server’a gönderilir ya da ağ bağlantısı yoksa Client önbelleği üzerinde bağlantı sağlanana kadar depolanır. Client’ın güvenlik denetimi aralığını hassasiyetiniz doğrultusunda her saniye ya da her mouse tıklamasında olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Özel Protected Mode ile Client’ın çalışmasını ve denetlenen verinin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

Ekran System Sunucu

Ekran System Clients, denetlenen veriyi merkezi bir veritabanında tutan ve analiz eden Ekran System Server’a gönderir. Eğer denetlenen veri, kullanıcı tanımlı kuralları içeren olaylarla ilgili ise Server size anında uyarı verir. Server aynı zamanda yapılandırma verisini depolama, Client’lara güncelleme paketlerini gönderme, veritabanı temizleme ve rapor ile istatistik üretme görevlerinden sorumludur. Ekran System Server opsiyonel olarak üçüncü parti MS SQL veya entegre Freebird veritabanları ile çalışır, güvenliğinizin ihtiyaç duyduğu ekonomik ve işlem hızı ihtiyacına göre esnek seçenek imkanı sunar

Web Yönetim Aracı

Management Tool, Ekran System’in birincil kullanıcı ara yüzüdür. Client’ları yönetmenizi, potansiyel vakalar için güvenlik uyarılarını biçimlendirebilmenizi, Ekran System kullanıcılarınızı atayıp, bu kullanıcılarınıza yetkiler atamanızı ve Client’lardan alınan güvenlik verileri görüntülemeye ve analiz etmeye yarar.