Kablosuz Ağ

Kablosuz ağ çözümleri ile hızlı ve sorunsuz ağlar oluşturulabilir. Yeni ofisinizi, çalışma gruplarınızı, mobil kullanıcılarınızı, farklı binalarınızı veya kampüs içindeki diğer binaları kablolu ağınıza dahil edebilirsiniz.

Kablosuz ağlar 802.11b/g/n protokolunun standartlaşması ile birlikte bilişim pazarında daha fazla kabul görmeye başladı. Hatta yılın belli dönemlerinde kurulan fuarlarda bile bu çözümü görmek mümkündür. Bina içi (indoor) çözümlerde, özellikle kablolamanın zor olduğu yerlerde, mesafenin uzak olduğu, toplantı odaları gibi kablonun hoş görünmediği, firma içinde oluşturulan geçici veya çalışma gruplarında bu teknoloji hızla yayılmaktadır. Bina dışı (outdoor) çözümlerde ise kullanılan anten türüne göre bir veya birden fazla kablosuz ağ farklı binalar arasında kurulabilmektedir. Özellikle karayolunun üzeri veya yerleşim alanlarının iç içe olduğu yerlerde outdoor teknolojiler tek başına bir çözüm oluşturabilmektedir. Bu çözümlerin başka bir getirisi ise tüm yapılan bu işlemlerin sadece kurulum için gerekli donanımlardan ibaret olması, hattın kullanılması için kullanılan radyo frekansı için herhangi bir ücret ödenmemesidir.

Kablosuz ağlar şehirleşmenin hızla arttığı ve hat kiralarının yüksek olduğu mevcut çalışma koşullarımızda hayatımızda daha fazla yer almaya devam edecektir.