Emeğin ve zamanın çok değerli olduğu çağımızda bu değerleri iç ve dış tehlikelere karşı korumak veya bunların çalınmasını engellemek için yapılan çalışmalar, ayrı bir uzmanlık alanı oluşturmuştur.

Dünya üzerinde ve ülkemizde yapılan araştırmalar ve anketlerde, bilinçli olarak sistem çökmelerinin ağ ortamına yapılan saldırıların yaklaşık %80'i yerel ağdan, geriye kalan %20'si dış ortamlardan yapılmaktadır. Yerel ağda kullanıcı dosya ve paylaşımlarının genellikle çok fazla kişiye açık olması ve yerel ağdaki bazı meraklı kullanıcıların yerel ağa verdikleri zararlar oldukça büyüktür. Ayrıca firma ve firmaya münhasır müşteri veritabanı, kurumun hazırladığı teklif dosyaları en fazla şirket dışına çıkarılan özel dosyalardır.

İç güvenlik tehlikesinin ve zararlarının bu kadar büyük olmasının yanı sıra internet, hacker, virüs gibi dışsal etkenler, iç yerel ağda yaşanan bu risklerin yanında, daha yıkıcı ve bozucu olmaktadır. Sirrus bu noktada, gerek yerel ağlarınızı meraklı ve kötü niyetli kullanıcılara karşı koruyarak, gerekse kullanıcıların yalnızca kendisinin erişimine izin verilen dosyalara ulaşmasını sağlayarak, yatırımlarınızı doğru yönlendirmenize yardım ediyor. Sirrus dış etkenler için size; Güvenlik duvarı (firewall), atak belirleme, kurumsal güvenlik politikası ve merkezi antivirüs çözümleri ile olası dışarıdan gelebilecek tehditleri tek noktadan kontrol edebilecek güçlü yapılar (UTM) sunuyor.